Oczyszczacze powietrza

Coraz częściej ostatnio mówi się o problemie smogu. Niestety nie jesteśmy do końca świadomi jak bardzo zanieczyszczone jest powietrze, którym oddychamy i jakie konsekwencje może to mieć dla naszego zdrowia Nie mamy co prawda zbyt dużego wpływu na jakość powietrza na dworze, jednak na szczęście w domu czy biurze możemy już poprawić sytuacje dzięki specjalnym oczyszczaczom.

Czym jest oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, którego zadaniem jest niwelowanie z powietrza zanieczyszczeń takich jak: roztocza, pyłki, zarodniki grzybów, sierść zwierząt, wirusy, bakterie i wszelkie lotne związki organiczne i mikroskopijne pyły, w tym frakcję PM2.5 czyli osławiony smog.
Oczyszczacze powietrza najczęściej działają na zasadzie zasysania powietrza z otoczenia, i przepuszczenia go przez filtr lub zestaw filtrów, po czym oczyszczone powietrze wraca z powrotem do pomieszczenia.

Komu potrzebny jest oczyszczacz powietrza?

Jest to urządzenie, które sprawdzi się właściwie dla każdego, niemniej są osoby dla których czyste powietrze jest wyjątkowo ważne i może ono znacząco poprawić jakość ich życia. Do grupy tej zaliczamy m.in.: dzieci, osoby chore na astmę, alergików oraz kobiety w ciąży.

Rodzaje filtrów w oczyszczaczach powietrza

Najczęściej stosowany filtr HEPA,usuwa bakterie, wirusy i mikroskopijne pyły, dlatego jest wyjątkowo korzystny dla alergików. Równie popularny filtr węglowy idealnie pochłania zapachy, a także pochłania lotne związki organiczne. Często filtry te stosowane są razem, dodatkowo wparte przez lampę UV i jonizator. Takie właśnie połączenie daje najlepsze rezultaty.

Jakie oczyszczacze powietrza warto kupić?

Szczególną uwagę należy zwrócić na firmy Opus i Fellowes. Obie marki oferują oczyszczacze powietrza w szerokim zakresie cenowym, przy zachowaniu wysokich parametrów, nie powinno więc być problemu z dopasowaniem odpowiedniego urządzenia do własnych potrzeb. Dodatkowym atutem jest łatwa dostępność filtrów do wymiany, które także nie straszą zawyżoną ceną.

Oczyszczacze powietrza cieszą się coraz większą popularnością nie bez przyczyny. Coraz baczniej zwracamy uwagę na kwestie naszego zdrowia, a to może przynosić tylko dobre rezultaty.

Pokazuje 1 - 46 z 46 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy