Lista produktów producenta: 

Fellowes

Historia firmy


W 1917 roku Harry Fellowes założył w Chicago firmę Bankers Box Company. Przez kilkadziesiąt lat firma specjalizowała się w produkcji tekturowych pudeł i pojemników. Gdy pod koniec lat siedemdziesiątych nowe technologie zaczęły zmieniać rynek, firma nie pozostała bierna i w 1982 roku wprowadziła na rynek linię niemieckich niszczarek do papieru, a następnie plastikowe systemy archiwizacji mikrofilmów i dyskietek. 


W 1990 roku wprowadzono do produkcji pierwszą na świecie „niszczarkę osobistą” (PS30/50).


Na przestrzeni kolejnych dwudziestu lat następował gwałtowny rozwój i wprowadzenie do oferty setek nowych produktów. W związku z tym zmieniono także nazwę firmy, która aktualne brzmienie przyjęła w 2015r. 


Od początku swojej ponad 100-letniej historii firma była zarządzana przez kolejne pokolenia rodziny.


Aktualnie firma jest obecna w kilkunastu krajach w Europie, Australii, Azji i Afryce, zatrudniając ponad 1700 osób. 


W Polsce produkty Fellowes można kupować od 1992 r, a w 1999 roku został stworzony lokalny oddział. Centrum Dystrybucyjne i Serwis znajdują się w Markach koło Warszawy.


Misja i wartości


Rodzinny zarząd kultywuje wizję i wartości swojego przodka dbając o ich przestrzeganie w swojej firmie. Podstawowe zasady, którymi się kierują to: • Rzetelność

 • Praca zespołowa

 • Pasja

 • Inicjatywa


Firma i jej pracownicy starają się dzielić swoimi wartościami wspierając lokalne i globalne społeczności oraz akcje pomocowe. Jest też członkiem programu GIVE™, w ramach którego prowadzone są inicjatywy w obszarach usług socjalnych, ogólnoświatowej pomocy i rozwoju, edukacji oraz badań nad rakiem. Współpracuje także z Ogniskiem Wychowawczym w Warszawie oraz wspiera Miasto Nadziei, innowacyjny ośrodek leczniczo-badawczy zajmujący się rakiem.


Ochrona środowiska


Do kwestii ochrony środowiska przykładana jest bardzo duża waga zarówno podczas procesu projektowania, produkcji, jak i edukacji pracowników oraz partnerów.


W związku z tym zamieniono wiele szkodliwych substancji wykorzystywanych w produkcji na ich odpowiedniki zgodne z rygorystycznymi normami europejskimi. 


Niszczarki, a nawet ich opakowania i sposoby transportu opracowywane są w sposób pozwalający na zmniejszenie zanieczyszczeń i ilości wykorzystywanej energii. Co roku około 27% niszczarek zwróconych do serwisu jest poddawanych renowacji i ponownie sprzedawanych. 


Wprowadzono także program utylizacji i ponownego wykorzystania materiałów użytych w produkcji niszczarek, jak i ich opakowań.


Produkty


W Polsce firma oferuje szeroki zakres produktów, a przede wszystkim: • Niszczarki

 • Bindownice

 • Laminatory

 • Trymery i gilotyny

 • Rozwiązania do archiwizacji dokumentów

 • Oczyszczacze powietrza

 • Produkty poprawiające ergonomię pracy w biurze

Pokazuje 1 - 60 z 322 elementów