Pióra dla dzieci

Pióra dla dzieci

Nauka pisania to umiejętność, którą większość dzieci nabywa w szkole, dlatego wraz z rozpoczęciem obowiązku szkolnego rodzice muszą wyposażyć swoje pociechy w akcesoria do pisania. Pierwsze narzędzie do pisania jest bardzo ważne, gdyż dziecko dopiero uczy się jak prawidłowo układać je w dłoni i jak trzymać podczas pisania. W związku z tym zaleca się, aby nauka odbywała się za pomocą pióra wiecznego. Dostępne są one w różnych rodzajach, dlatego zobaczmy czym kierować się wybierając pióra dla dzieci.

Jak wybrać najlepsze pióro dla naszego dziecka?

Gdy dziecko dopiero zaczyna swoją przygodę z pisanie, nie ma jeszcze wyrobionego nawyku prawidłowego trzymania pióra. Musi się tego dopiero nauczyć, dlatego podczas pierwszych prób bardzo pomocne są pióra z profilowanym uchwytem. Uchwyt może posiadać wgłębienia, albo mieć kształt trójkąta. Wymusza to na dziecku odpowiednie trzymanie, czyli na odpowiedniej wysokości - między kciukiem i zgiętym palcem wskazującym. Dodatkowo mięśnie są mniej napięte podczas pisania, a więc ręka nie męczy się, a pismo jest ładniejsze. Kolejną ważną kwestią jest stalówka i najlepiej wybrać tę zakończoną kuleczką. Stalówkę bez tego elementu łatwiej wygiąć i zniszczyć, gdy za mocno przyciśnie się ją do papieru, co często zdarza się małym dzieciom. Wygięta stalówka drapie papier i sprawia, że pisanie nie jest przyjemne. Piórem z kulką łatwiej się pisze, gdyż miękko się je prowadzi po papierze.

Pióra dla dzieci - rodzaje

Pióra wieczne przeznaczone dla dzieci są z reguły wykonane z plastiku, gdyż materiał ten jest lekki co sprawia, że lekkie jest też całe pióro. Powinno takie być, by ręka dziecka nie męczyła się podczas nauki pisania. Jeśli chcemy, by pióro przetrwało choćby pierwsze lata nauki naszej pociechy, powinniśmy wybrać produkt uznanej marki, jak: Herlitz, BIC lub Faber-Castell. Oprócz wymienionych wyżej elementów posiadają one również bardzo dobry system dozowania tuszu. Oznacza to, że tusz nie wylewa się, gdy zbyt mocno naciśnie się pióro, a także nie trzeba go rozpisywać. Pióra są kolorowe i mają ciekawe ozdoby, dzięki czemu dzieci chętniej ich używają. Najlepiej pozwolić dziecku na samodzielny wybór jego pierwszego pióra.

Pokazuje 1 - 59 z 59 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy