Akwarelowe

Farby akwarelowe charakteryzują się wyjątkową przezroczystością. Malowanie akwarelami wymaga dużej precyzji, ponieważ jakiekolwiek poprawki są niemal niemożliwe. Jednak nie bez powodu są produktem, po który chętnie sięgają dzieci i który cieszy się popularnością wśród doświadczonych artystów.

Czym są farby akwarelowe?

Ten rodzaj farb jest połączeniem pigmentu oraz wodorozcieńczalnego spoiwa. Współczesne akwarele oczywiście różnią się od tych, których używano w przeszłości, jednak trzeba wiedzieć, że malarstwo akwarelowe to jedna z najstarszych technik malowania znanych ludzkości. W zależności od marki, akwarele mogą dawać mniej lub bardziej intensywny efekt, ale nie można zapominać o tym, że to właśnie transparentność jest tym, co je wyróżnia na tle innych farb. Właściwości farb akwarelowych sprawiają, że obrazy powstające przy ich użyciu są wyjątkowo zwiewne i kojarzą się z lekkością. Idealnie nadają się do malowania kwiatów, pejzaży, architektury.

Jak malować farbami akwarelowymi?

Po namalowaniu barwnej plamy farbą akwarelową nie nakłada się na nią drugiej warstwy. Można jedynie po jej wyschnięciu nanieść odrobinę akwareli w nieco ciemniejszym odcieniu. Do malowania akwarelami tradycyjnie używano i wciąż czasem używa się pędzli z włosia sobolowego, jednak istnieje sporo alternatywnych rozwiązań w postaci pędzli z syntetycznych materiałów. Ważne, aby pędzle były dość miękkie i trzymały dużo farby oraz wody. Bardzo ważny jest też papier do akwareli - nie może być zbyt cienki, ponieważ papier będzie falował, a nawet rozdzierał się. Najlepiej kupić specjalny blok lub gruby papier do akwareli. Im grubszy papier, tym lepiej (musi mieć gramaturę przynajmniej 200 g). Poza tym warto postawić na papier fakturowany - można na nim uzyskać interesujące efekty.

Które wybrać?

Można zdecydować się na farby w kostkach, które mają najwięcej pigmentu i wymagają sporej ilości wody, albo na wariant w tubkach - farby te są już lekko rozcieńczone. Akwarele dla dzieci sprzedaje się zazwyczaj w poręcznych kompletach, w których poszczególne farbki mają formę guziczków. W sklepie Biuronimo.pl znaleźć można duży wybór właśnie takich farb akwarelowych. Niektóre ze sprzedawanych zestawów zawierają też pędzelek. W zależności od potrzeb można wybrać na przykład zestaw z 8, 12, 16 lub 24 kolorami. W sklepie Biuronimo.pl dostępne są farby akwarelowe marek: Faber-Castell i Fiorello. Obie marki oferują bezpieczne produkty wysokiej klasy. 

Filtry

Włączone filtry:
Kolor
Wiek
Rodzaje farb
Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy