Plakatowe

Każdy kto zajmuje się rysowaniem lub malowaniem wie, jak bardzo ważne są akcesoria i materiały, z którymi się pracuje. Zarówno dla osoby początkującej, jak i profesjonalisty. Potrzeby tych dwóch osób są różne, a akcesoria do malowania, np. farby mogą być łatwiejsze lub trudniejsze w obsłudze. Mają również różną wartość artystyczną i efekty, które można nimi uzyskać też się między sobą różnią. Farby plakatowe to jedna z opcji jaką można wykorzystać do malowania. Łatwo się ich używa i nie wymagają doświadczenia, dlatego często są wykorzystywane do nauki przez osoby początkujące. Musi je posiadać również każde dziecko w wieku szkolnym uczęszczające na zajęcia z plastyki.

Farby plakatowe - czym się wyróżniają i jakie są ich rodzaje?

Farby wyróżniają się spośród innych swoją konsystencją, która jest gęsta, ale półpłynna. Do malowania nimi nie jest potrzebna woda, choć można jej użyć, jeśli chcemy uzyskać mniej wyraziste kolory. Nierozcieńczone farby są bardzo napigmentowane, więc można nimi osiągnąć bardzo mocne barwy. Są też bardzo kryjące, dlatego można ich używać na różnego rodzaju powierzchniach. Jeśli chcemy mieć pewność, że dzięki farbom plakatowym uzyskamy żywe kolory i wyraźnie kontury, powinniśmy wybierać produkty uznanych producentów, takich jak BIC KIDS lub Fiorello. Dostępne są one w zestawach po 6 lub 12 kolorów, więc każdy może wybrać dla siebie paletę barw jakiej chce używać do malowania. Farby znajdują się w plastikowych pojemniczkach, a do ich wydobycia wystarczy pędzelek. Zobaczmy, jakie akcesoria są nam jeszcze potrzebne i jak malować farbami plakatowymi.

Jak malować farbami plakatowymi?

Malowanie nimi jest bardzo proste i nie potrzeba do tego wielu dodatkowych akcesoriów, ani doświadczenia. Choć farby nie wymagają użycia wody, to należy mieć ją w kubeczku lub słoiczku podczas malowania, by móc opłukać pędzel, gdy chcemy zmienić kolor. Jako, że farby są bardzo kryjące, a kolory są żywe i wyraziste, możemy nimi malować nie tylko na papierze, ale również szkle, drewnie lub innej powierzchni. Najlepiej zaopatrzyć się w różnych rozmiarów, miękkie pędzle wykonane z naturalnego włosia, które pozwolą nam uzyskać różne efekty podczas malowania.

Pokazuje 1 - 26 z 26 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy