Kredki dla dzieci

Kredki dla dzieci

Kredki szkolne to produkt, który przydaje się dzieciom na każdym etapie edukacji. Malują nimi przedszkolaki, a uczniowie korzystają z nich nie tylko na lekcjach plastyki. Niestety nie wszystkie kredki dostępne na rynku okazują się wystarczająco dobrej jakości, warto więc wiedzieć, co trzeba brać pod uwagę podczas ich kupowania.

Jakie kredki spełnią swoją rolę w szkole?

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko chętnie posługiwało się swoimi kredkami zarówno podczas lekcji, jak i w czasie wolnym, to wybierz te, które mają wyraźne i nasycone kolory. Niektórzy producenci oferują kredki zbyt słabo napigmentowane, które mogą zniechęcić autora rysunku do dalszej przygody z malowaniem. Zarówno kredki ołówkowe, jak i kredki bezdrzewne oraz świecowe muszą dawać wyrazisty efekt. Bardzo ważne jest także to - w przypadku kredek ołówkowych - by były wykonane z drewna wysokiej klasy, ponieważ tylko takie kredki można bez trudu zastrugać. Warto też sprawdzić, czy producent deklaruje, że kredki wykonano specjalną metodą klejenia, zapewniającą większą wytrzymałość grafitu. Dobrym pomysłem jest postawienie na kredki z lakierem na bazie wody, który jest całkowicie bezpieczny dla dzieci. Młodsi uczniowie na pewno polubią kredki z antypoślizgowymi punktami.

Kredki szkolne - które najlepiej spełnią swoją rolę?

W sklepie Biuronimo.pl znaleźć można różne rodzaje kredek. Tak naprawdę trudno ograniczyć się do zakupu jednego zestawu, ponieważ zazwyczaj nauczyciele wymagają (zwłaszcza w młodszych klasach), aby dziecko miało w swojej wyprawce zarówno kredki ołówkowe, jak i świecowe. Czasami potrzebne są też pastele suche i olejowe - trzeba pamiętać, że w ofercie sklepu Biuronimo,pl dostępne są także pastele do tkanin (świetne do zabawy w domu). Przydać się mogą również kredki akwarelowe, które pozwalają uzyskać nietuzinkowe efekty.

Trzeba wziąć pod uwagę to, że kredki w standardowym rozmiarze (cienkie) zmieszczą się do piórnika, jednak niektóre dzieci wolą rysować grubszymi kredkami. Istotny jest też przekrój kredek - może być okrągły, trójkątny lub sześciokątny. Należy również rozważyć to, z ilu kredek ma składać się zestaw. Na co dzień sprawdzają się mniejsze zestawy, jednak podczas zajęć plastycznych i wykonywania zadań domowych, których tematem jest rysunek, bardziej przydają się jednak większe komplety.

W sklepie Biuronimo.pl dostępne są kredki marek: Faber Castell, BIC KIDS, Pentel, Fiorello, Edding i Bambino. 

Pokazuje 1 - 60 z 116 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy