Niszczarki EBA

Pracując w firmie lub instytucji publicznej zdarza się, że trzeba zniszczyć starą dokumentację, która zgromadziła się w toku załatwiania spraw. W niektórych miejscach pracy, gdzie przetwarza się bardzo ważne informacje, należy używać specjalnych niszczarek, które uniemożliwią ponowne odczytanie treści zawartych na papierze. Na szczęście niszczarki EBA sprawdzą się w każdej sytuacji.

Kilka słów o firmie EBA

EBA Krug & Priester GmbH & Co jest uznaną niemiecką firmą zaopatrująca w niszczarki nie tylko małe i średnie firmy ale też banki oraz instytucje administracji publicznej. Firma EBA działa na rynku od dawna, założoną ją już w 1922 r. Założyciel firmy, Adolf Ehinger skonstruował niszczarkę do papieru w 1935 r i pokazał ją światu na Targach Lipskich, gdzie od 1895 r. odbywały się imprezy wystawiennicze, eventy oraz spotkania biznesowe. Pierwsza zaprogramowana niszczarka papieru została wyprodukowana w 1982 r. natomiast w 2008 r. stworzono profesjonalną niszczarkę nagrodzoną w Niemczech nagrodą designerską.

Jak działa niszczarka do papieru?

Niszczarka papieru jest przeważnie małej wielkości urządzeniem, które składa się z kosza oraz obudowy z silnikiem, mechanizmem tnącym oraz podajnikiem papieru. Dokument przeznaczony do zniszczenia umieszcza się w podajniku urządzenia, silnik zaczyna działać wciągając papier do środka, a ostrza tną go na paski lub ścinki. Najlepsza niszczarka do papieru niszczy dokument w sposób uniemożliwiający zapoznanie się z treścią. Niektóre niszczarki pozwalają na pozbycie się płyt CD a także kart kredytowych.

Dlaczego niszczarki EBA są tak wyjątkowe?

Wyjątkowość niszczarek EBA przejawia się w wyposażeniu ich w Innowacyjny System Zapewnienia Bezpieczeństwa, dzięki któremu urządzenie nie zepsuje się, jeżeli włożymy do niego więcej kartek papieru, niż zaleca producent. Wmontowana w niszczarkę klapka bezpieczeństwa z czujnikiem doprowadzi jedynie do wstrzymania pracy niszczarki.

Poza tym niszczarki EBA są zbudowane z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu urządzenie jest bezawaryjne i cicho pracuje. Niszczarki te są również przystosowane do najnowszej normy DIN 66399 regulującej wymogi i obowiązki w zakresie bezpiecznego niszczenia dokumentów oraz nośników danych. Niszczarki EBA ze stopniem tajności od 5 wzwyż mogą znaleźć zastosowanie w miejscach, gdzie przetwarza się informacje niejawne. Natomiast niszczarki o niższym stopniu tajności świetnie w mniejszych przedsiębiorstwach oraz w domu.

Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy