Bindownice Fellowes

Do czego potrzebujesz bindownicy?

Bindowanie to technologia służąca do łączenia ze sobą luźnych kartek za pomocą bindy, w celu zabezpieczenia ich przed zgubieniem lub łatwiejszego zorganizowania dokumentów takich jak regulaminy, oferty, foldery, notatniki oraz kalendarze. Bindownice Fellowes dostępne w naszym sklepie dają możliwość skorzystania z powyższych rozwiązań. Urządzenia, które oferujemy umożliwiają łączenie ze sobą od kilkudziesięciu do kilkuset kartek, oraz wybór rodzaju oprawy w zależności od potrzeb i efektu jaki chcemy uzyskać.

Zobacz również naszą ofertę materiałów do oprawy dokumentów.

Rodzaje bindownic i ich zastosowanie

W ogólnym podziale rozróżniamy bindownice elektryczne oraz ręczne, natomiast bardziej szczegółowy podział bindownic zależy od rodzaju bindy użytej do bindowania. Zalety każdego ze sposobów łączenia są zależne od potrzeb i typu bindowanych dokumentów. Wyróżniamy następujące rodzaje:

  • Bindownica do opraw plastikowych grzebieniowych - oprawy tego rodzaju są najtańszą formą bindowania. Złożone tym sposobem dokumenty można rozłożyć na płasko (jak książkę). Zalety takiego rozwiązania to między innymi łatwość i szybkość procesu łączenia oraz to, że do tak oprawionych dokumentów można łatwo dołączyć kartki otwierając grzbiet i bindując dokument ponownie. Oprawy plastikowe pozwalają na łączenie dużej ilości stron (do 500 szt.)

  • Bindownica do opraw drutowych - nieco droższe od plastikowych, aczkolwiek solidne bindownice umożliwiające łączenie do 150 kartek. Ten rodzaj bindowania charakteryzuje się wytrzymałością i eleganckim wyglądem. W oprawie drutowej nie ma możliwości dodania kartek do zbindowanych dokumentów, jednak umożliwia ona rozłożenie kartek do 360°co sprawdzi się w przypadku folderów, kalendarzy czy notatników

  • Bindownica do opraw spiralnych - dość czasochłonny, ale jednocześnie tani i wytrzymały sposób łączenia. Dużą zaletą tego rozwiązania jest możliwość obrotu kartek o 360°. Możliwe jest także dodawanie kartek, jednak należy pamiętać, że jest to czasochłonny i uciążliwy proces

  • Bindownica do oprawy kanałowej - Ten rodzaj bindowania jest najczęściej spotykany w punktach zajmujących się oprawami prac dyplomowych. Zalety tego typu bindownic to przede wszystkim elegancja i wytrzymałość, oraz możliwość otworzenia i ponownego zbindowania. Ten sposób pozawala na połączenie około 300 kartek
  • Termobindownica - najszybszy i najprostszy w obsłudze sposób bindowania, pozwala na połączenie około 400 kartek. Zalety tego rozwiązania to przede wszystkim estetyczny wygląd (kartki są połączone ze sobą jak w książkach).

Bindownice Fellowes - 20 lat najwyższej jakości

Fellowes jest globalnym producentem urządzeń biurowych i produktów do archiwizacji. Ta rodzinna firma założona w 1917 roku przez Harryego Fellowesa po ponad 100 latach działalności rozwinęła się do pozycji światowego giganta w dziedzinie produktów biurowych, którego produkty dziś są dostępne w ponad 100 krajach na świecie, w tym właśnie w naszym sklepie. Kiedy w 1998 roku firma wprowadziła na rynek produkty do laminacji i bindowania - bindownice Fellowes podbijają światowy rynek będąc jednymi z najczęściej wybieranych urządzeń, ponieważ ich wybór dopasowany jest do potrzeb klienta.

Filtry

Włączone filtry:
Producent
Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy