Lampki

Spędzasz bardzo dużo czasu przy biurku, piszesz, czytasz, rysujesz, pracujesz lub wykonujesz inne prace wymagające wytężenia wzroku? Pamiętaj o odpowiednim oświetleniu.

Dlaczego dobre oświetlenie biurka jest takie ważne?

Brak odpowiedniego oświetlenia sprawia, że zmysł wzroku jest bardziej wytężany, a przez to oczy szybciej się męczą. Może to prowadzić do bólu głowy, a nawet stresu.

Nie tylko zdrowie jest wskazaniem do odpowiedniego oświetlenia. Lampka na biurko jest konieczna również z zupełnie innych względów. Dzięki oświetleniu, jakie daje, praca, jaką wykonujesz przy biurku, pójdzie Ci szybcieji na pewno będzie dokładniejsza. W dodatku przy pomocy funkcji, jakie dana lampka posiada, praca stanie się zarówno łatwiejsza, jak i wygodniejsza.

Lampki na biurko oprócz pozytywnego wpływu na zdrowie jak i wykonywaną pracę mają dodatkowo funkcję dekoracyjną. Biurko, na którym nie stoi lampka biurkowa, zdaje się być niekompletne jak i niefunkcjonalne.

Jak wybrać odpowiednią lampkę na biurko?

Przy wyborze lampki należy pamiętać, że jest to przedmiot, który będzie używany często i zapewne przez kilka lat. Dokonując zakupu należy wybrać taką lampkę, która jest łatwa w obsłudze, nie zabiera dużo miejsca i posiada światło LED. Przy dużej różnorodności wykonywanych prac, warto kupić lampkę wyposażoną w kilka ciepłych i kilka zimnych strumieni białego światła LED oraz ruchome ramię i główkę lampy. Daje to możliwość dostosowania oświetlenia do poszczególnych prac.

Podczas zakupu lampki na biurko należy wziąć pod uwagę również takie rzeczy, jak regulacja wysokości światła, stabilna podstawa, łatwo dostępny przełącznik, jak i możliwość ładowania telefonu. Funkcje te mogą okazać się bardzo przydatne w przypadku wielu prac wykonywanych przy biurku. Dodatkowo bardzo dużym udogodnieniem są lampki posiadające takie funkcje, jak samoistne, automatyczne przyciemnianie światła oraz oszczędność energii.

Podczas zakupu lampki nie zapomnij zadbać o to, aby miała ciekawy, nowoczesny wygląd. Pamiętaj, że stojąc na biurku stanie się jedną z dekoracji Twojego domu bądź biura. W naszej ofercie znajdziesz nowoczesne lampki biurowe firm Leitz, Cep oraz Maul w różnych kolorach, które będziesz mógł dopasować do swojej przestrzeni i swoich preferencji.

Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy