Kalkulatory kieszonkowe

Kalkulatory kieszonkowe to przydatne urządzenia, które pozwalają na przeprowadzenie potrzebnych obliczeń w każdej sytuacji. Są lekkie i małe, dlatego zawsze możemy mieć je przy sobie. Kalkulator to urządzenie, które powinien posiadać każdy, ponieważ każdemu z nas zdarza się wykonywanie działań matematycznych, np. podczas zakupów.

Kalkulatory kieszonkowe - rodzaje

W ofercie dostępne są kalkulatory uznanych marek, takich jak Citizen i Vector. Wybierając kalkulator należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Pierwszym jest rodzaj zasilania, które może być bateryjne, słoneczne lub bateryjno-słoneczne. Urządzenie z zasilaniem słonecznym bardzo łatwo rozpoznać. Posiada ono płytki, które ładują baterię solarną, gdy padają na nie promienie słońca. Jeśli chcemy, by urządzenie było zawsze niezawodne powinniśmy wybrać połączenie dwóch rodzajów zasileń. 

Wyświetlacz w kalkulatorze może wyświetlić jednocześnie osiem lub dziesięć cyfr. Do wykonywania bardziej precyzyjnych obliczeń będzie potrzebne urządzenie z większym wyświetlaczem. Większość urządzeń jest wykonana z plastiku, ale są również kalkulatory, w których zastosowano metal.

Na kompaktowym urządzeniu wykonamy podstawowe obliczenia, takie jak: obliczanie procentów, funkcje pierwiastka kwadratowego oraz dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie. Przyda się więc w codziennych, prostych czynnościach i zawodach, w których nie trzeba wykonywać skomplikowanych działań matematycznych.

Zastosowanie kalkulatorów

Małe kalkulatory są podstawowym wyposażeniem w szkole i na studiach, zwłaszcza podczas testów i egzaminów, podczas których nie można dokonywać obliczeń na innych urządzeniach. Bardzo często zobaczymy je również podczas zakupów, na targowiskach lub w miejscach, które nie mają obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Pozwalają na szybkie dokonanie podstawowych obliczeń, gdy chcemy być pewni wyniku. Wprawdzie wiele z nich można wykonać w głowie, jednak wtedy zawsze pojawia się ryzyko popełnienia błędu.

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy