Papier satynowy i powlekany

Papier satynowy i powlekany to oferta przeznaczona dla osób szukających papieru do specjalnego użytku. Dzięki tym produktom można w atrakcyjny sposób przedstawić swoją ofertę handlową, choć sprawdzą się one także w ramach prywatnego użytku. Czym charakteryzują się wydruki na tego rodzaju materiałach i czym różnią się od wydruków na zwykłym papierze ksero?

Do czego wykorzystuje się papier satynowy?

Ten typ papieru wyróżnia się tym, że jest obustronnie gładki, wyjątkowo biały, nieprzezroczysty i sztywny. Może być stosowany we wszystkich drukarkach laserowych i kserokopiarkach. Wydruki na nim prezentują się efektowniej i bardziej elegancko niż te otrzymane na zwykłym papierze ksero. Dlatego właśnie stosuje się go w przypadku zdjęć i folderów reklamowych, prezentacji biznesowych, a także wizytówek. Można też wydrukować na nim CV, list motywacyjny, referencje, instrukcje, a także zdjęcia, które chcemy komuś podarować lub zachować dla siebie. Warto pamiętać, że prezentacje i zdjęcia wydrukowane na papierze o większej gramaturze wyglądają szczególnie elegancko. Papier obustronnie satynowany to inwestycja, która z pewnością się opłaci!

Co zyskujemy, drukując na papierze tego typu?

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że papier satynowy to materiał gwarantujący bardzo wysoką jakość odwzorowania, obrazu oraz koloru. Jeśli chce się uzyskać wysoki kontrast wydruku i głębokie, nasycone kolory, to właśnie ten papier okaże się świetnym wyborem. Ponadto, nie sprzyja on powstawaniu irytujących odblasków, z którymi mamy do czynienia w przypadku wydruku na zwykłym papierze. Warto pamiętać o tym, że papier satynowy to dobra inwestycja nie tylko w zakresie kolorowego druku - dzięki niemu na nieprzeciętne efekty można liczyć także wtedy, gdy chodzi o czarno-białe materiały. 

Należy też mieć na uwadze to, że papier satynowy zapewni zdjęciu czy prezentacji sztywność, a co za tym idzie, zwiększy się nie tylko prestiż materiałów, ale też poprawi się ich wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Mimo swojej sztywności, papier ten można poddawać obróbce. Nie szkodzi mu przycinanie, klejenie ani zginanie. W asortymencie sklepu znajduje się obustronnie satynowany papier w formacie A4. Sprzedawany jest w ryzach zawierających arkusze o gramaturze 90, 100 i 120 gramów. Nie ulega wątpliwości, że zastosowanie papieru satynowego przez firmy pozwala przyciągnąć większą ilość klientów, a także może zaowocować zyskaniem nowych kontrahentem. Dzięki niemu również lepiej się wypada podczas prezentacji przed potencjalnym pracodawcą.

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy