Lista produktów producenta: 

Pentel

Pentel to firma z wieloletnią tradycją. Jej początki sięgają lat 40. ubiegłego wieku - została założona w Tokio w 1946 roku. Marka od wielu lat uchodzi za jednego z najważniejszych producentów artykułów piśmiennych i plastycznych na całym świecie.


Co oznacza nazwa słynnej firmy?


Każdy, kto używa produktów tej marki, powinien wiedzieć, skąd wzięła się jej nazwa. Co ciekawe, powstała dzięki połączeniu angielskiego rzeczownika PEN (pióro) oraz czasownika TEL (opowiadać). Warto też znać inne wytłumaczenie nazwy Pentel - uważa się, że jest to gra słów PAINTING (malować) i PASTEL. Miękkie, kolorowe pastele to przecież wyroby, które są jednym ze sztandarowych produktów tej marki. Trzeba jednak podkreślić, że na początku swojej działalności firma zajmowała się wytwarzaniem pędzli do kaligrafii. Jej olejne pastele podbiły rynek nieco później - pojawiły się w sklepach w 1955 roku.


Najważniejsze produkty Pentel


Asortyment tej marki jest niezwykle bogaty. Wśród nich można wymienić wiele przełomowych artykułów, które stały się światowymi bestsellerami. W 1960 roku firma stworzyła rewolucyjne grafity ołówkowe wykonane z syntetycznej żywicy, jako pierwsza użyła też sztucznego włosia zamiast naturalnego oraz zaproponowała innowacyjny korektor w piórze. Niespodzianek było więcej - markery permanentne, długopisy żelowe, ołówki automatyczne, pisaki z tuszem olejowym wprowadzone na rynek przez japońską firmę okazały się prawdziwymi hitami. Warto wiedzieć, że w latach 60. jeden z prezydentów Stanów Zjednoczonych używał pisaka Sign Pen, poza tym produkt ten wykorzystywany był w pracy przez kosmonautów NASA! Jednymi z ważniejszych artykułów tej marki są także: pióro kulkowe Hybrid Milky, marker z systemem dozowania tuszu i niebrudzący tusz żelowy gwarantujący wyjątkową lekkość pisania.


Niezwykła jakość i niezawodność


Produkty tej marki znane są zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Każdy, kto ich używał, chętnie sięga po nie ponownie. W sklepie Biuronimo.pl można znaleźć jej artykuły piśmiennicze, które przydają się w codziennej pracy lub w szkole. Długopisy żelowe lub z tuszem olejowym, cienkopisy i pióra kulkowe, ołówki automatyczne oraz grafity do ołówków i markery permanentne to jednak nie wszystko. Sklep proponuje również kredki ołówkowe i pastelowe - dużą popularnością cieszą się pastele do tkanin. Ponadto sklep prowadzi sprzedaż kredek akwarelowych oraz nowoczesnych pędzli do akwareli oraz gumek ołówkowych i klejów. Niezawodność tych produktów zaskakuje!

Pokazuje 1 - 40 z 66 elementów