Pióra wieczne Parker

Pióra wieczne Parker

Pióra wieczne Parker, choć zostały stworzone już wiele lat temu nadal nie wychodzą z mody. Co prawda od tego czasu zdążyły już zmienić swój wygląd, jednak w dalszym ciągu zachowują unikalny styl i charakter. Jest to szczególnie doceniane przez klientów, którzy pragną na co dzień nieco więcej wytworności i luksusu, niż może to zapewnić zwykły długopis. Mówi się, że pióra wieczne mają duszę, a jedno pióro powinno być używane przez tylko jednego właściciela przez cały swój żywot. Zakup pióra wiecznego jest więc obowiązkiem każdego dżentelmena, który pragnie podpisywać ważne dokumenty w wytwornym i eleganckim stylu. Nie jest łatwo jednak wybrać dobre pióro wieczne. Jeśli ma być służyć nam ono przez bardzo długi czas, musi idealnie współgrać z naszym charakterem a co za tym idzie - stylem pisania, ponieważ każdy z nas pisze w nieco inny sposób. 

Pióra wieczne Parker charakteryzują się trwałą stalówką, która zapewnia odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dodatkowo, można ją dobrać według własnych potrzeb. Gwarantuje ona łatwość pisania i to, że w jego trakcie nie będą powstawały nam kleksy.

Dlaczego pióra wieczna Parker ?

By zrozumieć wyjątkowość piór wiecznych Parker należy na samym początku zapoznać się z historią marki. Została ona stworzona w 1889 roku w Stanach Zjednoczonych przez George'a Safford Parkera. Już kilka lat później siedziba firmy została przeniesiona do Wielkiej Brytanii, a jej fabryki powstawały w takich krajach jak Francja, Meksyk, Argentyna czy Kanada. W latach 20 XX wieku za sprawą innowacyjnego jak na tamte czasy pióra Duofold, firma zaczęła zdobywać dużą popularność wśród klientów indywidualnych, otwierając sobie tym samym drogę do globalnej ekspansji. Dzisiaj marka należy do największego producenta artykułów piśmiennych na świecie - koncernu Sanford.

Jaki model pióra Parker wybrać?

Marka Parker posiada wiele modeli, z których każdy skierowany jest do nieco innego odbiorcy. Firma ma w swojej ofercie na przykład pióra Vector Standart, które są idealne do użytku codziennego, przeznaczone do używania z nabojami atramentowymi, jak i z tłoczkiem. Posiadają stalówkę z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Ze względu na swój nowoczesny styl, są skierowane do nieco młodszych użytkowników.

Jeżeli chcemy nabyć coś jeszcze bardziej eleganckiego, dobrym wyborem będzie model Parker Sonnet. Napis "Made in France" umieszczony na łączniku nie pozostawia wątpliwości gdzie zostało wykonane pióro. Potrójny, mosiężny pierścień, pokryty jest stopem niklu i palladu. Pióro to zapewnia niezwykłą wytworność i elegancję, połączoną z łatwością pisania. Jest ono wręcz stworzone do wyjątkowych okazji.

Niezależnie na który konkretnie model się zdecydujemy, wybór marki Parker będzie idealny, ponieważ od wielu lat firma ta służy swoją wyjątkowością milionom osób na całym świecie. Zakup pióra Parker gwarantuje nam jakość i niezawodność, a szeroki wybór modeli sprawia, że każdy użytkownik znajdzie pióro idealne dla siebie.

Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy