Kredki świecowe

Kredki świecowe

Kredki świecowe to jedne z najbardziej popularnych i lubianych przez dzieci artykułów do rysowania i malowania. Warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej, aby kupić odpowiednie.

Powstawanie kredek świecowych

Kredki świecowe to doskonały wynalazek kuzynów Binneya i Smitha z 1902 r., który znalazł spore grono odbiorców na całym świecie. To przede wszystkim dlatego, że są one nietoksyczne i bardzo wygodnie się ich używa. Dzieci są nimi zachwycone, dlatego zyskały sporą popularność na całym świecie. Są one produkowane z wosku parafinowego, który jest całkowicie bezpieczny dla organizmu, przede wszystkim skóry. Poszczególne kolory uzyskuje się przed dodanie do rozpuszczającej się w silosie parafiny odpowiednich barwników. W zasadzie gama kolorystyczna jest dzisiaj nieograniczona. Dostosowanie kształtu kredek odbywa się na specjalnych stołach, gdzie są one właściwie formowane. W tym przypadku także stosuje się różne kształty, aby jak najbardziej dostosować je do kształtu dłoni dziecka.

Kredki od Faber Castell

Obecnie można wybierać spośród setek kolorów kredek świecowych, a firma Faber Castell ma w swojej ofercie niebrudzące rąk kredki dla dzieci. Nie sposób nie wspomnieć o kredkach dla najmłodszych od Faber Castell. Cechują się one dużą ścieralnością w razie potrzeby wymazania niechcianego rysunku. Są doskonałe dla małych dzieci, ponieważ mają niecodzienny, dopasowany do ich rączek kształt. Są dostępne w czterech albo w sześciu kolorach i świetnie nadają się do rozpoczęcia przygody z malowaniem.

A dla starszych, Faber Castell ma propozycje kredek pakowanych w różnych ilościach w zależności od preferencji. Można zatem wybierać spośród 4, 6, 12, 16, 24 kolorów. Można też zdecydować się na różne kształty kredek w zależności od tego, których będzie się wygodniej użytkowało. Przykładem niech będą kredki GRIP o cienkim rozmiarze, które mieszczą się w dłoni. Mają trójkątny przekrój, co najlepiej sprawdza się podczas malowania. Została też na nich umieszczona strefa antypoślizgowa, tzw. punkty masujące, dzięki którym łatwiej utrzymać je w ręce. Poza tym, tak jak i inne, nie brudzą one rąk i można je łatwo zetrzeć, co także przyczynia się do komfortu użytkowania.

Innym przykładem są kredki o przekroju innym niż tradycyjny. Są one ostrzej zakończone i grubsze, więc łatwo je utrzymać, szczególnie w przypadku małych dzieci. Producent określa ich przydatność dla dzieci powyżej 4. roku życia. Można je przechowywać w specjalnym opakowaniu.

Warto wybierać kredki świecowe od Faber Castell, ponieważ cechuje je duża ergonomia w czasie użytkowania. To kredki najlepszego rodzaju, idealnie dostosowane do potrzeb współczesnych dzieci. Doskonale sprawdzą się i wśród dzieci starszych, i wśród najmłodszych i natychmiast wzbudzą ich sympatię.

Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy