Lista produktów producenta: 

HSM

Dzisiaj w każdej firmie tworzy się mnóstwo mniej lub bardziej poufnych dokumentów, wymaganych często przepisami prawnymi. Z czasem jednak można zlikwidować nadmiar nie tylko papierów, ale i cyfrowych nośników danych, jak karty i płyty CD. Aby jednak dane chronione nie dostały się w niepowołane ręce, stosuje się profesjonalne niszczarki. Jednymi z najbardziej popularnych są niszczarki HSM. Jest to niemiecka firma zapewniająca wysoką jakość i innowacyjność, jednocześnie dbająca o środowisko. Silniki o dużej mocy zapewniają długą, bezawaryjną pracę produktów HSM.


Efektem pracy niszczarki mogą być paski, ścinki lub mikrościnki. Pierwszy sposób stosowany jest tam, gdzie priorytetem jest prędkość niszczenia. Poziom zapewnionego bezpieczeństwa jest tu stosunkowo niski, ale odtworzenie danych wymaga dużo wysiłku i w większości przypadków jest zupełnie nieopłacalne. W przypadku poważnych dokumentów, które wymagają wysokich standardów bezpieczeństwa, stosuje się ścinki. Odtworzenie takich dokumentów jest niezwykle trudne, a czasem nawet niemożliwe. Jednak najwyższy standard dają mikrościnki, które praktycznie gwarantują, że nikt nie odczyta tak zniszczonych materiałów.


W ofercie HSM można znaleźć dwa ciekawe modele, które sprawdzą się doskonale w takich warunkach.


Niszczarka HSM shredstar X8 używa bezpiecznej technologi ścinek zapewniających poufność niszczonych danych. Wytrzymałe noże doskonale radzą sobie ze zszywkami oraz spinaczami. Urządzenie posiada osobne wejścia do niszczenia papieru i innych, plastikowych nośników. Osobne są również kosze, ułatwiając sortowanie odpadów. Maszyna działa cicho i uruchamia się automatycznie po wykryciu papieru przez fotokomórkę.


Niszczarka HSM shredstar X10 posiada nieco większą pojemność kosza (20 l) od poprzedniczki. Także tu zastosowanie znalazło cięcie na ścinki (4,5 x 30 mm). Posiada również fotokomórkę z automatycznym uruchamianiem urządzenia. Jednocześnie można ciąć na niej dziesięć arkuszy papieru.


Specjalista od trudnych zadań


W przypadku większych firm potrzebne są bardziej rozbudowane urządzenia. Przykładem może być niszczarka HSM securio B22 z większym zbiornikiem aż 33 l. W jednym momencie można niszczyć 24 kartki, co przyśpiesza cały proces. Silnik zapewnia pracę ciągłą, a funkcja automatycznego wycofywania dokumentów zapobiega zacinaniu się papieru. Zastosowanie fotokomórki i automatycznego uruchamiania pozwala niezwykle szybko i efektownie niszczyć bardzo duże ilości dokumentów w bezpiecznej technologi cięcia na paski, która sprawdza się w zdecydowanej większości dokumentów.

Pokazuje 1 - 60 z 111 elementów