Ręczniki papierowe

Ręczniki papierowe są artykułami higienicznymi niezbędnymi w wielu miejscach - w domach, biurach, galeriach handlowych i w instytucjach użyteczności publicznej. Trudno obejść się bez nich w wielu codziennych sytuacjach. Chłonne, wytrzymałe ręczniki z papieru pozwalają zadbać o czystość, mogą też przydać się podczas gotowania. 

Do czego można je wykorzystać?

Najczęściej sięgamy po nie, gdy coś się rozlało i chcemy szybko i skutecznie posprzątać. Jeśli mamy pod ręką ręcznik papierowy wysokiej klasy, czyli taki, który jest chłonny i wystarczająco gruby, możemy mieć pewność, że czynności związane z osuszeniem zalanej podłogi czy stołu nie zajmą nam dużo czasu. Warto zainwestować w ręczniki 2-warstwowe, ponieważ oprócz tego, że mogą wchłonąć naprawdę dużo wilgoci, to w dodatku nie rolują się i są bardzo wydajne. Są znakomitą alternatywą dla wielorazowych ścierek - okazują się równie skuteczne, a przy tym bardziej higieniczne. Wyjątkowo cenione są ręczniki wykonane z celulozy. Oprócz wymienionych wcześniej właściwości, ich zaletą jest także to, że są miękkie w dotyku. Mogą też mieć kontakt z żywnością, o czym świadczą atesty Państwowego Zakładu Higieny. 

Niezależnie od tego, czy ręczniki papierowe mają jedną, czy dwie warstwy, świetnie nadają się do czyszczenia blatów kuchennych i stołów, są ponadto bardzo przydatne podczas sprzątania łazienki i samochodu. Niektórzy używają ich podczas gotowania - sporo osób wykorzystuje je do odsączania tłuszczu ze smażonych potraw.

Ręczniki papierowe - które wybrać?

Tu oczywiście trzeba kierować się swoimi potrzebami. Jeśli zużywa się dużo tego rodzaju środków higienicznych, to warto zaopatrzyć się w najdłuższe dostępne rolki. Są szczególnie polecane tam, gdzie korzystać z nich będzie więcej osób, choć doskonale sprawdzają się także w domach i mieszkaniach prywatnych. Warto je kupić, gdy mamy zamiar wziąć się za gruntowne porządki. Krótsze rolki również cieszą się dużym zainteresowaniem. Ich zaletą jest miedzy innymi to, że są lekkie i łatwo można je przenieść, a poza tym nie zabierają dużo miejsca. Krótsze, lżejsze rolki dostępne są zazwyczaj w dwupakach, ale sprzedaje się także opakowania zawierające większą ich ilość. Zanim dokona się wyboru, trzeba też określić, czy ręczniki powinny nadawać się do kontaktu z żywnością, czy ich zadaniem ma być przede wszystkim usuwanie zabrudzeń.

Dzięki ręcznikom papierowym sprzątanie może być znacznie przyjemniejsze, podobnie zresztą jak przyrządzanie posiłku. W ich uniwersalność chyba nikt nie wątpi!

Zobacz równie ofertę artykułów spożywczych w naszym sklepie.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy