Kategorie

Pomysł na prezent dla wychowawcy na zakończenie roku szkolnego

Autor     cze 10, 2019     Wszystkie , Artykuły szkolne    0 Komentarzy
Pomysł na prezent dla wychowawcy na zakończenie roku szkolnego
Zakończenie roku szkolnego w każdej szkole celebrowane jest odświętnie. Tradycją jest apel, na którym uczniom wręcza się dyplomy za szczególne osiągnięcia oraz świadectwa z wyróżnieniem. Po apelu ubrani elegancko uczniowie rozchodzą się do klas, gdzie wychowawca rozdaje pozostałe świadectwa. Atmosfera jest wręcz świąteczna – to ostatni dzień nauki, tak długo wyczekiwany przez dzieci i młodzież. Za kilkanaście minut rozpoczną się upragnione wakacje. Uczniowie niecierpliwią się. Oto czekają na nich dni wolne od wczesnego wstawania, kontakt z przyrodą, wyjazd na wakacje. Zakończenie roku szkolnego to także czas wręczania prezentów dla wychowawcy.

Zwyczaj wręczania prezentów wychowawcom

W Polsce przyjął się także zwyczaj dawania prezentów wychowawcom. Już w średniowieczu, gdy zarobki nauczycieli kształtowały się różnie i czasami żyli oni w bardzo nędznych warunkach, uczniowie często przynosili do klas jedzenie, które spożywali wspólnie z nauczycielami. Co bardziej przedsiębiorczy nauczyciele wprowadzali także opłaty za kredę, świece itd. Zwyczaj obdarowywania wychowawców przetrwał w formie symbolicznej do dzisiaj.
Współcześnie wśród uczniów i rodziców trwa dyskusja, czy powinno się dawać prezenty wychowawcom. Przeciwników i zwolenników nie brakuje. Pod koniec każdej dyskusji i rodzice i uczniowie wspólnie dochodzą do wniosku, „że trzeba”, albo „wypada”.
Sami nauczyciele także mają sprzeczne opinie na temat przyjmowania podarunków na koniec roku szkolnego. Krępują ich drogie prezenty. Natomiast małe drobiazgi są świadectwem wdzięczności uczniów.
Jaki więc powinien być idealny podarunek dla wychowawcy?

Idealny prezent dla wychowawcy

Jakimi kryteriami powinniśmy się kierować przy wyborze takiego prezentu? Powinny być eleganckie i związane z pracą nauczyciela. Podajemy kilka pomysłów na prezent dla wychowawcy.

Długopis

Przede wszystkim powinien to być podarunek w miarę tani, ale i elegancki. Świetnie sprawdza się w tej roli markowy długopis. Jedną z najbardziej ekskluzywnych i rozpoznawalnych marek długopisów jest Parker. Długopisy tej firmy są niezawodne. Pisze się nimi płynnie, nie przerywają. Taki długopis poprawi humor każdemu nauczycielowi i w trakcie prac wakacyjnych przypomni mu o jego wychowankach.

Przyborniki na biurko

Z pewnością ucieszą nauczyciela także przyborniki na biurko. Mogą to być rozmaite pojemniki na długopisy, pojemniki na karteczki lub organizery, które mają miejsce na długopisy oraz półeczki na segregację papierów i dokumentów. Taki przedmiot sprawi, że na biurku nauczyciela zapanuje ład i porządek. Organizery i przyborniki dostępne są w różnych kolorach, kształtach i wykonane są z różnych materiałów. Warto zainwestować w chłodne kolory, które działają uspokajająco na humor i nastrój każdej osoby. Spokojny i opanowany nauczyciel to marzenie każdego ucznia.

Elegancki notatnik w skórzanej oprawie

Polecamy też różnorodne akcesoria biurowe. Miły w dotyku, elegancki notatnik w skórzanej oprawie z pewnością przyda się każdemu wychowawcy. Zeszyty potrzebne są nie tylko uczniom. Nauczyciel większość pracy poza salą lekcyjną spędza pisząc. Z pewnością będzie wdzięczny za dobrej jakości notatnik.

Laserowy wskaźnik

A co jeżeli chcemy wybrać coś bardziej pomysłowego i droższego?
Taki prezent powinien być ściśle związany z pracą wychowawcy. A więc odpuszczamy sobie kupno patelni, czy garnków i wybieramy na przykład laserowy wskaźnik. Zafascynuje on każdego nauczyciela. Ułatwi mu też pracę po wakacjach. Jest to świetny pomysł na prezent dla wychowawcy od grupy uczniów.

Podnóżek do biurka

Ciekawym i oryginalnym prezentem może być podnóżek do biurka. Podnóżki biurowe są ciekawym rozwiązaniem dla dbających o zdrowie osób, które większość czasu spędzają siedząc za biurkiem. Dostępne są liczne modele i rodzaje, każdy z nich korzystnie wpływa na poprawę sylwetki oraz eliminuje bóle nóg i rozmaite przypadłości związane z pracą siedzącą. Wasz nauczyciel będzie wam wdzięczny, nawet po wielu latach, za ten prozdrowotny prezent.

Dobra kawa

Nie zapominajmy o tradycyjnych prezentach — większość nauczycieli uwielbia kofeinę. Dla nich jednym z lepszych i trafionych prezentów będzie dobra kawa.
Powinna być mocna i aromatyczna. Taka, która stawia na nogi zaraz z rana, czyli pobudza i ożywia. Najlepsze kawy, dostępne na polskim rynku to Lavazza oraz Buondi.
Powiązane produkty

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod