Kategorie

Jak wybrać najlepszą drukarkę z WiFi?

Autor     kwi 20, 2021     Wszystkie , Porady , Sprawy biurowe    0 Komentarzy
Sieć komputerowa oraz drukarki do niej podłączone kojarzą się z „pajęczyną” kabli i przewodów. Bywają...
Biuronimo.pl
Jak wybrać najlepszą drukarkę z WiFi?

Sieć komputerowa oraz drukarki do niej podłączone kojarzą się z „pajęczyną” kabli i przewodów. Bywają one dość uciążliwe, i nawet denerwujące. Aby uniknąć kłębuszka przewodów warto zainwestować w urządzenia bezprzewodowe. Do niedawna drukarki musiały być podłączane bezpośrednio do komputera. Obecnie coraz częściej stosuje się drukarki bezprzewodowe. Z niniejszego artykułu dowiecie się, jak wybrać drukarkę bezprzewodową i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Rodzaje drukarek bezprzewodowych

Tak samo, jak przy zakupie klasycznych drukarek przewodowych mamy tu do czynienia z dwoma następującymi możliwościami:

  • Drukarka atramentowa – jest ona tańsza w zakupie, ale dużo droższa w eksploatacji. Ten typ urządzeń sprawdza się przy druku zdjęć oraz obrazów. Wyróżniają się wysoką rozdzielczością druku. T
  • Drukarka laserowa – jest to urządzenie drogie w zakupie, ale dużo tańsze w eksploatacji. Mają one głównie zastosowanie w biurach. W tym wypadku zależy to od modelu drukarki i rodzaju drukowanych dokumentów. Tanie drukarki laserowe mają gorszą jakość wydruku od atramentowych, które można kupić w tej samej cenie. 

Aby dokonać dobrego wyboru przy zakupie należy zwrócić uwagę na parametry urządzenia oraz zastanowić się nad jego przeznaczeniem.

Tu znajdziesz segregatory i inne materiały do biura.

Co poza obsługą WiFi powinna mieć nasza drukarka?

Tak jak i przy wyborze urządzeń klasycznych, należy zwrócić uwagę na następujące aspekty:

  • Sprawdzona marka urządzenia – nie polecamy kupowania urządzeń "no name". Renomowane urządzenia są wykonane porządnie, ze sprawdzoną technologią oraz z wysokiej klasy materiałów. Topowe firmy dbają o swoje marki, a tym samym o klienta. Kupując sprzęt markowy nie będzie problemu z częstymi awariami lub ewentualną reklamacją.
  • Jakość wydruku – aby być usatysfakcjonowanym z jakości wydruku warto zwrócić uwagę na rozdzielczość z jaką drukuje drukarka. Wysoka rozdzielczość da nam możliwość wydruku zdjęć i obrazów. Niższe rozdzielczości zalecane są do wydruku dokumentów biurowych.
  • Intuicyjna obsługa – ważny jest wygląd interfejsu, jak i rozmieszczenie przycisków. Ich intuicyjne położenie sprawi, że nie będziesz musiał często zaglądać do instrukcji obsługi.
  • Szybkość wydruku – ten parametr ma duże znaczenie przy użytkowaniu urządzenia w firmie. Tu liczy się szybki wydruk dużej liczby dokumentów. Wolny wydruk znacząco wydłużyłby kolejkę oczekiwania. 
  • Gabaryty – ten parametr ważny jest, jeżeli urządzenie będzie miało swoje stałe miejsce postoju w małym pomieszczeniu, gdzie liczy się każdy centymetr.
  • Koszt eksploatacji – warto przed zakupem sprawdzić koszty zakupu oryginalnych materiałów eksploatacyjnych

Czy drukarka z WiFi może być urządzeniem wielofunkcyjnym?

Tak. Na rynku dostępne są urządzenia wielofunkcyjne bezprzewodowe. Mają one często możliwość skanowania, jak i również wysyłania faksu. W domu lub małym pomieszczeniu liczą się małe gabaryty. Na rynku dostępne są urządzenia wielofunkcyjne, które swoją wielkością nie zabiorą nam dużej przestrzeni. Jednocześnie oferują one wysokiej jakości wydruki. Zastosowanie drukarki z WiFi pozwala na to, by stała ona w dowolnym wygodnym dla nas miejscu, natomiast wydruk możemy zlecić z dowolnego miejsca w domu i z dowolnego urządzenia.

Czy drukarki z WiFi są tylko w wymiarach kompaktowych?

Nie. Na rynku dostępne są również wielkoformatowe urządzenia z WiFi. Drukarki te obsługują nie tylko standardowy format papieru (A4), ale także i większe.

Artykuły do domu i biura.

Zalety drukarek z WiFi

Główną zaletą tego typu urządzeń jest to, iż są kompatybilne praktycznie ze wszystkimi typami urządzeń bezprzewodowych. Jeżeli nasz komputer nie ma możliwości komunikacji bezprzewodowej możemy to urządzenie podłączyć również w klasyczny sposób.

Kolejną zaletą jest łatwa konfiguracja. Jest identyczna, jak w przypadku parowania urządzeń Bluetooth czy szukania sieci bezprzewodowych. Dodatkowo pozwala na mobilność. Drukarka może stać w wygodnym dla nas miejscu, a wydruk możemy zlecić z dowolnego miejsca w domu. Drukarka może być przenoszona bez przepinania kabli. Jedyne, co musimy jej zapewnić to zasilanie.

Niszczarki do biura są również potrzebnym urządzeniem w biurze, o tym jaką wybrać pisaliśmy tutaj: klik

Powiązane wpisy:

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod