Kategorie

Rodzaje kawy - jaką wybrać dla siebie?

Autor     lis 2, 2018     Wszystkie , Artykuły biurowe    0 Komentarzy
Rodzaje kawy - jaką wybrać dla siebie?

Kawa to napój znany od wieków. Popijały ją nasze babcie, ale trzeba przyznać, że obecnie mamy znacznie większy wybór w tej dziedzinie. W każdej kawiarni mamy do spróbowania rozmaite rodzaje kawy. Najłatwiej znaleźć swój ulubiony rodzaj poprzez degustację. Warto jednak wiedzieć czym charakteryzują się poszczególne rodzaje tego napoju.

Najbardziej znane rodzaje kawy

Najpopularniejszym rodzajem kawy jest espresso. Na bazie espresso przygotowywane są inne rodzaje kaw. Przygotowuje się je w maszynie ciśnieniowej. Espresso podawane jest najczęściej w malutkiej filiżance. Wraz z filiżanką espresso otrzymujemy również szklankę wody, którą warto wypić zanim sięgniemy po filiżankę z kawą. Dzięki temu smak kawy będzie wyrazistszy. Część osób decyduje się na espresso macchiato. Ten napój przygotowuje się poprzez dolanie do filiżanki z espresso spienionego mleka. 

Bardzo znanym rodzajem kawy jest cappuccino. Wśród koneserów kawy nie ma chyba osoby, która nie znałaby tego napoju. Cappuccino przygotowuje się na bazie espresso. Do aromatycznego naparu wlewa się starannie spienione mleko. Doświadczeni bariści dekorują filiżankę fantazyjnymi wzorami. 

Kolejnym rodzajem kawy, adorowanym szczególnie przez przedstawicielki płci pięknej jest latte macchiato. Atutem tej kawy jest, zdaniem wielu kobiet, duża ilość spienionego mleka i nierzadko dodatek syropu smakowego. Na początku do wysokiej szklanki wlewa się spienione mleko. W następnej kolejności dodawane jest aromatyczne espresso. Powstają wówczas trzy warstwy; mleczna, kawowa oraz delikatna pianka. 

Popularna jest również kawa flat white. Napój przyrządza się na bazie podwójnego espresso. Podaje się go, podobnie jak latte macchiato w wysokiej szklance. Do espresso barista dolewa spienionego mleka. Aromat kawy jest tutaj intensywniejszy niż w latte macchiato. 

W gorące, letnie dni warto sięgnąć po cafe frappe. Ten rodzaj kawy jest bardzo popularny w słonecznej Grecji. Do przygotowania napoju można użyć kawy rozpuszczalnej. Parę łyżek takiej kawy wystarczy zalać mlekiem i wymieszać w shakerze. Do napoju możemy dodać cukier lub syrop smakowy. Wierzch kawy warto udekorować bitą śmietaną

Jaką kawę wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna. Wszystko zależy bowiem od naszych preferencji. Espresso będzie idealną opcją dla osób, które cenią sobie intensywny aromat i smak kawy. Ten rodzaj kawy jest wybierany również ze względu na właściwości pobudzające. Espresso macchiato przypadnie do gustu osobom, które lubią przełamać intensywny aromat espresso łagodną nutą mleka. Cappuccino będzie idealnym rozwiązaniem dla wielbicieli klasycznej kawy z mlekiem. Latte macchiato przypadnie do gustu osobom, które wolą, aby w napoju bardziej dał się wyczuć smak mleka niż kawy. Cafe frappe będzie dobra dla osób, które lubią chłodne napoje. Nie każdy bowiem lubi kawę na zimno, nawet w letnie popołudnie.

Powiązane produkty

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod