Kategorie

Pomysł na prezent dla artysty

Autor     lis 18, 2018     Wszystkie , Artykuły piśmienne    0 Komentarzy
Pomysł na prezent dla artysty

Gdy bliska nam osoba posiada artystyczną duszę i rozwija talent w malowaniu różnymi technikami, wtedy mamy wiele możliwości, by sprawić jej radość. Najlepsze będą prezenty, dzięki którym może ona kontynuować rozwój swojej pasji. Akcesoria do malowania lub rysunku również bardzo szybko się zużywają, dlatego każdy wielbiciel sztuki zawsze ucieszy się z kolejnych specjalistycznych kredek lub cienkopisów. Oto kilka propozycji, które idealnie sprawdzą się, jako pomysł na prezent dla artysty.

Profesjonalne kredki i cienkopisy

W miarę rozwoju umiejętności, każdy artysta chce zacząć korzystać z bardziej profesjonalnych akcesoriów. Na pewno są nimi kredki Faber-Castell. Występują one w różnych rozmiarach i kształtach co umożliwia uzyskanie różnorodnych efektów. Dla profesjonalistów najlepiej sprawdzi się kolekcja Polychromos, dostępna w zestawach od 12 kolorów do nawet 120 kolorów.

Kredki akwarelowe pozwalają uzyskać głębokie kolory, dzięki temu, że dobrze rozpuszczają się w wodzie. Są również antypoślizgowe, dzięki czemu tworzenie prac jest na pewno dużo bardziej komfortowe. Dla tych, którzy lubią malować węglem rysunkowym, idealny będzie zestaw PITT MONOCHROME. Są to suche pastele mające różne odcieni czerni, sangwiny i sepii, które dostępne są w postaci kredek, sztab i pałeczek.

Kolejna gama produktów coraz częściej wykorzystywanych przez artystów to cienkopisy. Można nimi uzyskać zachwycają efekty i intensywne kolory. Jeśli ma to być prezent dla artysty, warto zdecydować się na zestaw, który będzie składał się z kilkunastu kolorów. Cienkopisy Faber-Castell są wykonane z barwników naturalnych, które łatwo zmyć z tkanin. W przypadku tego rodzaju produktów warto również zwrócić uwagę na to, by można było je wykorzystywać do prac z użyciem szablonów lub z linijką.

Prezent dla artysty malarza

Jeśli ktoś specjalizuje się w malowaniu farbami, wtedy na pewno doceni profesjonalne pędzle. Ciekawym wyborem będą pędzle ze zbiorniczkiem na wodę. Znajduje się on w rączce, wystarczy lekko ją docisnąć by woda ze zbiorniczka przedostała się do końcówki wykonanej z włókna winylowego. Takie pędzle przeznaczone są do farb akrylowych i bardzo poprawiają komfort malowania. Zwykłe pędzel często powodują nieestetyczne plamy. Natomiast pędzle Aquash Brush firmy Pentel pozwalają odpowiednio dozować wodę, dzięki czemu można tworzyć precyzyjne prace. Malować można nie tylko farbami, ale również pisakami, a na pewno tymi marki Faber Castell z serii PITT ARTIST PEN. Od innych pisaków rozróżnia je to, że posiadają końcówkę pędzelkową, która jest elastyczna i się nie rozmazują. Sprawdzą się w wielu rodzajach prac artystycznych. Można nimi tworzyć komiksy lub mangi, a także projekty ubrań. Występują w wielu kolorach i odcieniach, by móc namalować nimi rozmaite elementy postaci lub krajobrazu.

Prezenty dla mniej profesjonalnego artysty

Oprócz specjalistycznych produktów do tworzenia prac artystycznych, warto również zwrócić uwagę na akcesoria przeznaczone dla amatorów. Będą one odpowiednim prezentem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją drogę artystyczną lub dla dzieci, które pasjonują się malowaniem. Są tańsze i umożliwiają przetestowanie różnych technik rysunku. Dzięki nim, młody artysta może odnaleźć technikę, w której najlepiej się sprawdza i która sprawia mu najwięcej radości.

Powiązane produkty

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod