Kategorie

Mini drukarka do etykiet

Autor     kwi 12, 2021     Wszystkie , Sprawy biurowe    0 Komentarzy
Mini drukarki do etykiet to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy cenią wygodę i jakość. Są poręczne,...
Biuronimo.pl
Mini drukarka do etykiet

Mini drukarki do etykiet to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy cenią wygodę i jakość. Są poręczne, proste w obsłudze i dzięki coraz zmyślniejszym metodom nanoszenia pigmentu — cechuje je wysoka trwałość druku. Przy nich większe „stacjonarne” drukarki wypadają co najmniej staro. Ale czy to oznacza, że drukarka do etykiet to najlepsze rozwiązanie w każdej sytuacji? 

Do czego służą mini drukarki do etykiet? 

 

Jak wskazuje sama nazwa, te małe urządzenia zajmują się głównie drukowaniem etykiet. Ale to nie wszystko. Można dzięki nim wydrukować również kod kreskowy lub jakiekolwiek oznakowanie służące do identyfikacji produktu. Wszystkich możliwości nie sposób opisać, bo poza oczywistym zastosowaniem w niemal każdej branży przemysłowej, mini drukarki można również używać w domu. Oznaczenia na okładki zeszytów lub segregatorów, podpisywanie przypraw w słoiczkach w kuchni lub pomysłowy sposób na notatki. Jednym zdaniem, mini drukarki do etykiet sprawdzą się wszędzie tam, gdzie można zaprowadzić porządek. A porządek i organizacja przekładają się na wygodę i produktywność pracy. Co więc należy wiedzieć, by wybrać najlepszą drukarkę i zwiększyć produktywność w domu lub firmie? 

 

Rodzaje druku 

 

Wyróżniamy trzy główne rodzaje druku w drukarkach do etykiet

  • Druk termiczny — druk na etykietach pokrytych warstwą termoczułą, zmieniającą barwę pod wpływem wysokiej temperatury. Nadruk takiej etykiety jest nietrwały czasowo i nie powinien być narażony na ciepło lub działanie promieni słonecznych, to znaczy, że najlepiej sprawdzi się na dokumentach schowanych w szafce.

 

  • Druk termosublimacyjny — druk ten wykorzystuje sublimację, a więc przejście pod wpływem ciepła ze stanu stałego w gazowy. Farba w stanie stałym zostaje więc podgrzana i w formie gazowej wnika w powierzchnię podłoża. Taki druk jest trwały, ale cechuje go przede wszystkim jakość, bijąca pod tym względem druki atramentowe. 

 

  • Druk termotransferowy — druk zbliżony do druku termicznego, jednak odznaczający się tym, że stosuje się w nim dodatkowe powłoki. Druk termotransferowy jest więc bardziej odporny na słońce i temperatury, a dodatkowo wyróżnia go szczególna trwałość.

 

Jaką mini drukarkę do etykiet wybrać i na co jeszcze zwrócić uwagę? 

 

W kontekście wygody warto wybrać mini drukarkę do etykiet z dużym, czytelnym ekranem, wysoką jakością druku i klawiaturą w układzie QWERTY, ułatwiającą szybkie wpisywanie tekstu. Pomocne mogą okazać się także inteligentne klawisze, pozwalające między innymi zapisać kilka najczęściej używanych etykiet, ułatwiające proste formatowanie i edytowanie tekstu czy umożliwiające dostęp do symboli, walut, znaków interpunkcyjnych i diakrytycznych.

 

Jeśli chodzi o rodzaj druku, najlepiej postawić na mini drukarkę drukującą metodą termosublimacji, np. Drukarka DYMO LabelManager 420P lub metodą termotransferową, np. Drukarka DYMO LabelManager 280. Obie te mini drukarki do etykiet posiadają wszystkie wymienione wyżej cechy, a ponadto, poza pracą autonomiczną umożliwiają podłączenie się do komputera lub laptopa, aby jeszcze bardziej ułatwić użytkowanie. 

Obie drukarki, poza zwyczajową 12 milimetrową szerokością taśmy, oferują jeszcze możliwość druku na taśmach o szerokości 3 oraz 9 mm, a Drukarka DYMO LabelManager 420P umożliwia drukowanie etykiet na taśmie o szerokości nawet 19 mm. 

Wiarygodność produktu


Kupując mini drukarkę do etykiet, nie powinniśmy zaniedbywać tematu oryginalności produktu. Przy większości zakupów intuicyjnie kierujemy się ceną z myślą o zaoszczędzeniu. Nie bierzemy jednak pod uwagę faktu, że za niską ceną może podążać niska jakość. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na rzetelność źródła zakupu mini drukarki do etykiet. Pomóc może w tym między innymi zapewniona gwarancja produktu. W sklepie Biuronimo każda mini drukarka do etykiet objęta jest gwarancją na aż 24 miesiące.

Powiązane wpisy:

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod