Kategorie

Pomysły na prezenty DIY

Autor     wrz 14, 2020     Wszystkie , Porady    0 Komentarzy
Samodzielnie wykonany prezent ucieszy każdego, szczególnie wówczas, kiedy jest nietypowy oraz trafia w...
Biuronimo.pl
Pomysły na prezenty DIY

Samodzielnie wykonany prezent ucieszy każdego, szczególnie wówczas, kiedy jest nietypowy oraz trafia w gusta obdarowanego. Wbrew powszechnemu odczuciu, nie trzeba mieć wybitnych uzdolnień plastycznych. Możliwości jest wiele i z łatwością można wybrać taką technikę, która odpowiada umiejętnościom.

Co to jest DIY?

Do it yourself, czyli polskie zrób to sam. Nie tak dawno pod takim tytułem były programy telewizyjne, podczas których Adam Słodowy pokazywał, jak można samodzielnie wykonać przeróżne przedmioty codziennego użytku lub dokonać drobnych napraw zepsutego sprzętu.

Obecnie zepsuty sprzęt odnosi się do naprawy, a DIY odnosi się do ręcznego wykonywania ozdób i dekoracji domowych, biżuterii, przedmiotów użytkowych, czapek i ubrań, które wyróżnia niepospolitość. Każdy wykonany ręcznie przedmiot jest inny niż wszystkie, a w ręcznie robiony prezent wkładane jest serce i czas, jako dodatkowa wartość.

Jakie prezenty DIY można wykonać samodzielnie?

Lista jest nieskończonym katalogiem pomysłów. Do najpopularniejszych należy:

  • Biżuteria z koralików, które można kupić w specjalnych sklepach wraz ze specjalnymi żyłkami, zapięciami, nićmi oraz instrukcjami wykonania. Bransoletka jest zawsze udanym prezentem, szczególnie, gdy jest zrobiona samodzielnie. Również panowie się ucieszą z takiego autorskiego prezentu, jeżeli bransoleta będzie zrobiona z rzemienia i kamieni o męskim charakterze.
  • Drewniane przedmioty do ozdabiania techniką zwaną decoupage. Ozdobić można drewniane serca, pudełka, kasetki, doniczki, figurki. Do tej techniki używa się farb akrylowych, bezbarwnych lakierów, które mogą imitować postarzane spękania, serwetek ozdobnych, sztucznych kwiatów, koralików, tasiemek i wszystkiego, co można przykleić. Podobnie można ozdobić zwyczajne pudełko po butach, z którego można zrobić ozdobną kasetkę na różności.
  • Ozdoby wykonane ze sznurka. Tu również jest nieskończenie wiele pomysłów. Można okleić sznurkiem prosty słoik, butelkę przerobić na świecznik, stare pudełko i ozdobić całość ozdobnymi kwiatami. Można również wykonać siatkę lub wiszący kwietnik, do tego jest potrzebne jednak trochę wprawy i  opanowanie techniki zwanej makrama.
  • Prezenty wykonane ze styropianu i kolorowych tasiemek. Ręcznie wykonana bombka odpowiednio owinięta kolorową taśmą będzie stanowiła ozdobę świątecznego stołu. Podobnie można wykonać wieniec na stół ze styropianowego okręgu, który można pomalować lub owinąć taśmą, a następnie umocować na nim ozdoby - posrebrzone lub pozłocone szyszki, małe bombki, gałązki świerku, ozdobne gwiazdki.
  • Pojemniki na "różności" - tych w domu nigdy nie jest wystarczająca ilość. Do wykonania pojemników można wykorzystać stare puszki po kawie lub herbacie. Po umyciu należy je pomalować odpowiednimi farbami i ozdobić wedle uznania - tasiemkami, okręcić sznurkiem, nakleić ozdoby z błyszczącego lakieru lub ozdobne muszelki. Farbę należy zabezpieczyć bezbarwnym lakierem.

Koszulka lub torba z dedykacją

Ta propozycja jest dla każdego, nawet mniej uzdolnionych osób. Personalizowaną materiałową torbę na zakupy, koszulkę lub czapkę można ozdobić dla siebie lub innej osoby. Technika wykonania jest bardzo prosta. Potrzebne będą:

  • pastele do tkanin Pentel
  • bawełniana koszulka (może być też materiałowa torba, czapka, spódnica)
  • papier śniadaniowy
  • żelazko

Na wyprasowaną tkaninę należy nanieść rysunek lub napis wg. własnego pomysłu albo skorzystać z gotowego szablonu. Następnie przykryć malunek papierem śniadaniowym i zaprasować gorącym żelazkiem. Niektóre gotowe zestawy pasteli do tkanin Pentel zawierają w komplecie koszulki i szablony do wykorzystania. Pastele można wykorzystać do ozdabiania ekologicznych toreb na zakupy ze lnu lub grubej bawełny.

Komplet pasteli wraz z szablonami i koszulką można też podarować jako prezent osobie, która lubi prace ręczne i samodzielnie zdobienie torby lub koszulki sprawi jej przyjemność.

Powiązane produkty

Powiązane wpisy:

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod